فرانسه

 
 • France  
 • درباره فرانسه :


  فرانسه کشوری در غرب اروپا که مسلمانان از قرون اولیه و به دنبال حضورشان در اندلس، در فرانسه نیز حضور دارند. شیعیان نیز در این کشور حضور فعالی دارند و بنابر برخی آمار، جمعیتی بیش از ۳۵۰.۰۰۰ نفر شیعه در این کشور فعال است.

  شیعیان لبنان، ایران، عراق، پاکستان و همچنین فرانسوی الاصل از مهم‌ترین گروه‌های شیعی این کشور هستند.

  خلاصه آب و هوای فرانسه: کشور فرانسه از
  ۲۶ منطقه مختلف تشکیل شده است. تنوع آب و هوا در این مناطق را هنگام سفر از شمال به جنوب یا از شرق به غرب فرانسه حس می‌کنید. این تنوع شامل هوای اقیانوسی، مدیترانه ای‌ و کوهستانی (به خاطر کوه‌های آلپ) می‌باشد. آب و هوای شرجی و مدیترانه ای‌ را می توان در منطقهٔ پر زرق و برق ریورا و هوای کوهستانی را دشت شراب دوردوگن تجربه کرد.

  در مرکز فرانسه منطقه‌ای تاریخی و معماری قدیمی‌ با افق دید کوه‌های آلپ به نام دیژون قرار دارد. در آخر شما می توانید از پاریس با روزهای گرم تابستان و سرد زمستان لذت ببرید.

  غذاهای فرانسوی: از مشهورترین و متنوع ترین انواع غذا در جهان است، غذاهای چینی از نظر تنوع قابل رقابت با غذاهای فرانسوی است . تنوع غذاهای فرانسوی به دلیل تنوع آب و هوایی، جغرافیایی و فرهنگ مردم بسیار زیاد است .

  فرانسوی ها به غذا خوردن افراد خانواده در کنار یکدیگر بسیار اهمیت می دهند و سعی می کنند تا وعده های اصلی غذایی خود را در کنار یکدیگر و با آرامش صرف کنند.

  از مهم ترین غذاهای فرانسوی می توان استیک فریت یا بیفنک فریت،جگر چرب ،فاریناتا ،اِسکارگو،کرپ قارچ و اسفناج،سوفله ،سوپ پیاز فرانسوی ،تارت‌ فرانسو،راتاتویی، گراتین دوفینوس و... را نام برد.

  جاذبه های گردشگری فرانسه: دیدنی های پاریس پایتخت این کشور آنقدر زیاد است که شاید در چند روز نتوانید آنها را به طور کامل ببینید پس سعی کنید از لحظاتتان لذت ببرید و یک تجربه فرانسه گردی عالی داشته باشید.

  ده موردی را که امسال شما باید موقع بازدید و انجام در فرانسه زیبا در نظر بگیرید شامل
  : قلعه چنانسی ، غذای دریایی تازه و خوش طعم در سنت مالو، شنا در Calanque d’En-Vau، اقامت در هتل­های لوکس در پاریس، تعطیلات به جنوب شرقی فرانسه ریویِرا بروید، کایک سواری (نوعی قایق) در وردن شگفت انگیز، صخره میدی، قدم زدن در خیابان­ های پر گل ویر (Yvoire)، بازدید از پرووانس (Provance) در بهار، تماشای غروب آفتاب در پاریس است.