امارات متحده عربی

 
 • Emirates United Arab Emirates  
 • درباره امارات متحده عربی :


  امارات متحده عربی کشوری در خاورمیانه در شرق شبه جزیره عربستان، که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان همسایه است و از شمال با خلیج فارس مرز ساحلی دارد. امارات متحده عربی، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است.

  هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌کند. پایتخت و بزرگ‌ترین شیخ‌نشین این کشور ابوظبی است.

  زبان و دین رسمی کشور امارات: زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد. مذهب رسمی این کشور اسلام است که حدود ۹۶٪ مردم را شامل می‌شود. از جمعیت این کشور %۱۶ شیعه، %۸۰ سنی و %۴ بقیه مذاهب هستند.

  واحد پول:

  واحد پول کشور امارات متحده عربی درهم می باشد.

  تعطیلات رسمی و مذهبی امارات:

  تعطیلات هفتگی در امارات جمعه و شنبه هستند که جمعه های برخی از شرکت های خصوصی و بانک ها به صورت نیمه وقت باز می باشند، ولی شرکت های دولتی و مدارس تعطیل هستند. در کشور امارات متحده عربی تعطیلات رسمی بر طبق تقویم میلادی و تعطیلات مذهبی بر طبق تقویم اسلامی می باشند و از آنجایی که تعداد روزهای تقویم اسلامی یازده الی 12 روز کمتر از روزهای تقویم میلادی است، تعطیلات مذهبی در تقویم میلادی متغیر هستند.

  آب و هوا امارات:

  امارات متحده پذیرای تمام کسانی است که در جستجوی آفتاب از سراسر جهان به این کشور می‌آیند زیرا این کشور از موهبت تابش آفتاب در طول سال، آسمان آبی و بارش کم برخوردار است. بهترین زمان سفر بین اکتبر و آوریل است که دما بین 25 تا 28 درجه سانتیگراد (72 تا 78 درجه فارنهایت) است و خلیج مناسب شنا است. گرمترین موقع سال در طول ماه‌های بسیار گرم تابستان از ژوئن تا سپتامبر است که رطوبت هوا در این زمان ممکن است غیرقابل تحمل باشد و دمای هوا تا 45 درجه سانتیگراد (113 درجه فارنهایت) می‌رسد.

  البته این کشور آمادگی چنین هوای گرمی را دارد و دارای استخرهای شنا مجهز به سیستم کنترل هوا و نیز هتل ها، مراکز خرید، رستوران ها و متروهایی است که همه دارای تجهیزات کنترل دما هستند. وزش باد و بارش باران در ماه ژانویه رخ می‌دهد.