رباط

 
 • Rabat  
 • درباره رباط :


  رَباط نام شهر و پایتخت کشور مراکش است و در کنار سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است. این شهر فاقد بندر تجاری است و مرکز حکومتی است و تمامی سفارتخانه‌های خارجی در شهر رباط قرار دارند. مرکز تجاری مراکش، کازابلانکا است.

  کسانی که به این شهر سفر کرده اند این شهر را همچون جواهری در مراکش معرفی می کنند و خاطره خوبی از این شهر دارند. در این شهر آثار تاریخی و موزه های فراوانی وجود دارد که می تواند درآینده رباط را به قطب گردشگری مراکش تبدیل کند.

  اقتصاد:

  صادرات مراکش عبارتند از: فسفات، اسید فسفریک، محصولات دریایی، کشاورزی (میوه و سبزیجات)، سرب، مس و روی و منسوجات و واردات آن عبارتند از: نفت خام، گاز، گندم، مواد شیمیایی، ماشین آلات، گوگرد، لوازم الکترنیکی، روغن نباتی، آهن و فولاد بصورت کابل، شمش و ورق، شکر، لوازم خانگی و مواد پلاستیک.

  وضیعت آب و هوایی:

  بطور کلی مراکش دارای آب و هوایی معتدل و بارانی است. این کشور در مناطق شمالی تحت تأثیر آب و هوای مدیترانه‌ای و در مناطق غربی و شمال غرب متأثر ازآب و هوای اقیانوس اطلس است. در مناطق داخلی، مراکش دارای آب و هوای قاره‌ای بوده و در رشته کوههای اطلس بارش برف و باران بیشتر می‌شود. مناطق جنوبی دارای آب و هوای گرم و بیابانی است.

  برخی از جاذبه های گردشگری رباط عبارتند از:

  مکناس ، ولیلی ، شفشاون ، دره تودرا ، صویره ، دره درعا ، ارگ چبی ، آیت بن حدو ، فاس ، جماع الفنا و ...