گوا

 
 • Goa  
 • درباره گوا :


  گوا نام شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است. گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله حدوداً ۴۰ کیلومتری آن می‌باشد.

  طبیعت گوا با تپه‌های بسیار سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل‌های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد.

  وسیع‌ترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی هند در گوا قرار دارد و این شهر سالانه از صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می‌کند. سواحل گوا پهناور بوده و آفتابی درخشان و زیبا دارد. ۴۵۱ سال حکومت پرتغال بر این منطقه،باعث شده که تمام شهرها و حتی روستاهای گوا فرهنگی خاص داشته باشند.

  آب و هوای گوا:

  بندر گوا در اغلب سال هوایی گرم و شرجی دارد؛ که برای استفاده از دریا مناسب است.در ماه می گرمترین هوا را داراست که افزون بر ۳۵ درجه سانتی گراد می‌شود. فصل بارانهای موسمی یا مانسون از ماه ژوئن تا سپتامبر را در بر می‌گیرد اما اوج بارندگی‌ها مربوط به اوت می‌باشد. گوا یک فصل سرما کوتاه مدت از اواسط دسامبر تا اواخر فوریه دارد که در شبها درجه حرارت حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است.

  خرید در گوا:

  گوا هرچند کوچک ترین ایالت هندوستان است اما درآمد سرانه مردمان آن از دیگر ایالت ها بیشتر است. به همین دلیل می توان در این شهر مرکز خرید های خوبی را به چشم دید.

  فروشگاه بیگ جی (Big G)، فروشگاه آکرون آرکید، یکی از آنهاست. در این مجموعه تمام چیزهایی را که به آن نیاز دارید می توانید پیدا کنید. در این مجموعه، در طبقات مختلف، می توانید اجناس مختلفی مثل لوازم آرایش ، پوشاک مردانه ، زنانه و حتی بچگانه را خریداری کنید. این مجموعه که مملو از مغازه های مختلف است حتی چند رستوران مخصوص گیاه خواران را نیز در خود جا داده است.

  جاذبه گردشگری:

  برخی از جاذبه های گردشگری گوا عبارتند از: پناه‌گاه‌های حیات وحش ، مزارع ادویه ، فروشگاه Big G ، بازدید از Old Goa  و ...

  اطلاعات ضروری شهر گوا:

  واحد پول رسمی: روپیه هند

  نرخ تبدیل ارز: ۱۰۰ روپیه هند = ۱.۵۲ دلار

  اختلاف ساعت با تهران: ۱:۰۰+

  زبان محلی: کونکنی

  زبان رایج: انگلیسی