وارنا

 
 • Varna  
 • درباره وارنا :


  وارنا پس از سوفیا و پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است. اين شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود. این شهر در 470 کیلومتری شمال شرقی صوفیه قرار دارد و شهر های مهم اطراف دوبریخ ، شومن و بورگاس هستند.

  از نظر اقتصادی:

  از نظر اقتصاد گردشگري نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد.اهالي اين شهر از انواع و اقسام شگردها براي کسب درآمد بهره مي‌برند که در امر صنعت کشتیرانی، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال می باشد. اجاره دادن سايبان و تخت در حاشيه ساحل و همينطور اجاره دادن اتومبيل، موتورسيکلت، دوچرخه و اسب‌هاي کوتاه قد، از جمله اين شگردهاست.

  در بازارچه‌هاي اطراف اين مناطق ساحلي، انواع و اقسام جانوران نظير طوطي، ميمون، تمساح و مارهاي کوچک و بزرگ موجود است تا گردشگران در ازاي پرداخت مبلغي آن‌ها را در اختيار گرفته و عکس يادگاري بگيرند.

  مرکز خرید:

  يكي از بزرگترين مركز خريد در وارنا ، وارنا مال است. وارنا مال پاساژ بزرگي است كه در حدود 150 فروشگاه متنوع اقلام مختلف از لباس و سوغاتی و لوازم الکترونیک را درخود جاي داده اند . شما مي توانيد با بازديد از مغازه هاي آن خريد خوبي انجام دهيد. اين مال داراي فست فود هاي متنوعي در داخل خود است. علاوه بر آن مغازه های کوچک و جالب در بازارهای خیاباني وجود دارد كه شما مي توانيد لباس ، كيف و كفش ،چرم، صنايع دستي و سوغاتي هاي خود را از آنها تهيه نماييد.

  دسترسی:

  فرودگاه وارنا در 8 كيلو متري غرب وارنا واقع شده است. حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي ، ميني بوسهاي مسير ثابت، اتوبوس، اتوبوس برقي مي باشد. اکثر تاکسی ها در وارنا قابل اعتماد هستند ، اما از راننده هايي كه در خارج از ایستگاه های قطار و اتوبوس منتظر مسافران هستند بر حذز باشيد. تاكسيهاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ كرايه با استفاده از تاكسي متر انجام مي گيرد.

  آب و هوا:

  هوای شهر وارنا پس از نیمه‌های شهریور رو به سردی می‌گذارد و فصل پاییز و زمستان در وارنا بلغارستان بسیار سرد است. هوای تابستان در وارنا بسیار عالی و معتدل و مناسب برای گردشگری است و بهترین زمان برای سفر به این ساحل زیبا ماه‌های خرداد، تیر و مرداد است.

  جاذبه های گردشگری:

  برخی از جاذبه های گردشگری وارنا عبارتند از: سواحل دریای سیاه ، صومعه ریلا ، شهر کهن پلودیو ، هفت دریاچه ، قلعه بلوگرادچیک  و ...

  اطلاعت ضروری:

  مساحت شهر وارنا: ۱۵۴۲۳۶ کیلومتر مربع

  واحد پول :یورو - لوا

  زبان : بلغاری - ترکی

  پیش شماره : 359+

  فرودگاه وارنا در 8 كيلو متري غرب وارنا واقع شده است.