اوکراین

 
 • Ukraine  
 • درباره اوکراین :


  اوكراين با جمعيتي حدود 48 ميليون نفر و وسعت 603/700 كيلومتر مربع در غرب روسيه و اروپاي شرقي واقع شده است. در ميان جمهوريهاي شوروي سابق بعد از روسيه از جايگاه نسبتا مناسب علمي و تكنولوژيكي برخوردار است. شهركيف پايتخت آن حدود 4 ميليون نفر جمعيت دارد.
  زبان مردم اکراین:

  مانند زبان روسی، اکراینی یک زبان اسلاوی شرقی است. با الفبای سیریلیک نوشته میشود اما دارای سه حرف اضافی است. زبان اکراینی پدید آمد به عنوان یک زبان جدا از زبان روسی در اواخر قرن 12. اکراین زبان رسمی کشور است و توسط حدود 67٪ از جمعیت با این زبان صحبت میکنند.و روسی توسط حدود 24٪ از جمعیت صحبت میشود. زبان های دیگر شامل رومانیایی، لهستانی، و مجارستان نیز در بعضی نقاط رایج است.

  آب و هوا در اوكراين در شمالسرد و در جنوب معتدل است. در شهر كيف 2 تا 3 ماه از سال يخبندان كامل است كه دما تا30 درجه زير صفر هم ميرسد.

  واحد پول اکراین
  :

  واحد پول اوكراين كوپك و 100كوپك 1 گريونا است و هر گريونا 190 تومان است.

  اقتصاد در اکراین:

  در زمان شوروی، اقتصاد اوکراین دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی بود و یک بخش صنعتی و کشاورزی مهم به حساب می‌آمد.پس از فروپاشی شوروی، نظام اقتصاد با برنامه این کشور به سمت یک اقتصاد بازاری تغییر کرد که روند این انتقال برای اکثریت جامعه که دچار فقر بودند، بسیار دشوار بود. پس از فروپاشی شوروی اقتصاد اوکراین به شدت محدود شده و زندگی روزانه برای یک فرد معمولی که در اوکراین زندگی می‌کرد بسیار دشوار بود. تعداد قابل توجهی از روستاییان بوسیلهٔ غذایی که خودشان می‌کاشتند زندگی می‌کردند، برخی نیز دو یا چند شغل داشتند و از طریق مبادله کالا با کالا، مایحتاج اولیه‌شان را تهیه می‌کردند.

  صنعت گردشگری:

  در رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری، اوکراین از نظر تعداد گردشگران جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده‌است. همچنین عجایب هفت‌گانه اوکراین از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور می‌باشند که از هفت بنای تاریخی و فرهنگی تشکیل شده‌است و شهرهای مهم توریستی آن کریمه، کی یف و خارکف می‌باشد.


  جاذبه های گردشگری:

  برخی از جاذبه های گردشگری اوکراین عبارتند از:


  اودسا ، باغ گیاه شناسی ملی ، موزه ملی تاریخ جنگ ، صومعه کیف- پچرسکی ، کلیسای سنت سوفیا ، میدان استقلال  و ...